• Bubnovačka – „Aby bolo deti lepšie počuť!“

• Novembrová bubnovačka to je známa hračka, všetci sme sa zapojili a s chuťou sa vyšantili.

Podujatie, ktoré má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Myšlienka podujatia je, aby sme si pripomenuli, že hlas detí je dôležitý. Bubny zazneli  v rôznej podobe od hrncov až po klasiku. Žiadne násilie netreba bagatelizovať a prehliadať v spoločnosti.

• „Malý majster, malá majsterka“

• Dňa 14. novembra sa konala súťaž zručnosti žiakov variantu B a  C s názvom „Malý majster, malá majsterka“. Rozvíjanie pracovných zručností detí je nevyhnutné pre ich uplatnenie v živote a v  spoločnosti. Zmerali si svoje tvorivé zručnosti v rôznych zaujímavých disciplínach. Na záver každý získal sladkú odmenu. Všetci sa veľmi snažili, za čo im patrí veľká pochvala.

• Informatická súťaž „iBobor“

• Naši žiaci sa radi zapájajú do riešení zaujímavých úloh v súťaži „iBobor“, hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Súťaž  sa zameriava na využívanie digitálnej techniky, žiakov posmeľuje v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Rozvíja sa lepšia schopnosť riešiť problémové  úlohy a podporuje zmysel pre rozhodovanie v kritických situáciách.

Každý riešiteľ má pridelený osobný kód, po prihlásení do systému  aktívne vyrieši otázky v časom limite  30 minút. Do súťaže sa zapojilo 32 žiakov z 39 žiakov prihlásených do dvoch kategórií:

• Drobec   -17 žiakov, Denis Karvay bol neúspešnejší riešiteľ,
            • Bobrík   -15 žiakov, Vladimír Zachar bol neúspešnejší riešiteľ.

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme k úspechu...